7 Nanaimo Station

(6/27-9/04) +6/27 +6/28 +6/29 +7/04 +7/05 +7/06 +7/07 +7/11 +7/12 +7/13 +7/14 +7/18 +7/19 +7/20 +7/21 +7/25 +7/26 +7/27 +7/28 +8/02 +8/03 +8/04 +8/08 +8/09 +8/10 +8/11 +8/15 +8/16 +8/17 +8/18 +8/22 +8/23 +8/24 +8/25 +8/29 +8/30 +8/31 +9/01
Route 007
Block 007 032
Find bus
StopTime
50640 Dunbar Loop @ Bay 2 (No service)23:41
50298 Dunbar Loop @ Bay 623:41
50299 Northbound Dunbar St @ W 39 Ave23:41
50300 Northbound Dunbar St @ W 38 Ave23:41
50301 Northbound Dunbar St @ W 36 Ave23:42
50302 Northbound Dunbar St @ W 34 Ave23:42
50303 Northbound Dunbar St @ W 31 Ave23:43
50304 Northbound Dunbar St @ W 30 Ave23:43
50305 Northbound Dunbar St @ W 28 Ave23:43
50307 Northbound Dunbar St @ W King Edward Ave23:44
50308 Northbound Dunbar St @ W 22 Ave23:45
50310 Northbound Dunbar St @ W 18 Ave23:45
50312 Northbound Dunbar Diversion @ W 14 Ave23:46
50313 Northbound Alma St @ W 12 Ave23:47
50314 Northbound Alma St @ W 10 Ave23:47
50668 Northbound Alma St @ W 7th Ave23:48
50354 Eastbound W 4th Ave @ Alma St23:49
50389 Eastbound W 4th Ave @ Collingwood St23:49
60570 Eastbound W 4th Ave @ Blenheim St23:50
60571 Eastbound W 4th Ave @ Balaclava St23:51
50393 Eastbound W 4th Ave @ Macdonald St23:52
50394 Eastbound W 4th Ave @ Trafalgar St23:53
50396 Eastbound W 4th Ave @ Balsam St23:53
60572 Eastbound W 4th Ave @ Yew St23:54
61762 Eastbound W 4th Ave @ Maple St23:55
50400 Eastbound W 4th Ave @ Burrard St23:56
50401 Eastbound W 4th Ave @ Fir St23:57
50403 Westbound W 5th Ave @ Granville St23:59
58593 Northbound Granville St @ Drake St24:03
50220 Northbound Granville St @ Davie St24:04
58144 Northbound Granville St @ Smithe St24:05
61293 Northbound Granville St @ W Georgia St24:06
60993 Northbound Granville St @ Dunsmuir St24:09
58313 Northbound Granville St @ W Pender St24:09
50034 Northbound Granville St @ W Hastings St24:09
50035 Waterfront Station @ Bay 324:10
50036 Eastbound W Cordova St @ Homer St24:10
60492 Eastbound W Cordova St @ Carrall St24:12
50425 Eastbound E Cordova St @ Main St24:13
50426 Eastbound E Cordova St @ Dunlevy Ave24:13
50427 Eastbound E Cordova St @ Princess Ave24:14
60336 Eastbound E Cordova St @ Heatley Ave24:15
61933 Eastbound Cordova Diversion @ Hawks Ave24:15
50429 Eastbound Powell St @ Glen Dr24:16
50431 Eastbound Powell St @ Clark Dr24:17
50433 Eastbound Powell St @ Commercial Dr24:19
50435 Eastbound Powell St @ Victoria Dr24:20
50436 Eastbound Dundas St @ Lakewood Dr24:20
50437 Eastbound Dundas St @ Templeton Dr24:21
50669 Southbound Nanaimo St @ Dundas St24:22
50671 Southbound Nanaimo St @ E Hastings St24:22
50673 Southbound Nanaimo St @ Adanac St24:23
50675 Southbound Nanaimo St @ William St24:24
50678 Southbound Nanaimo St @ E 1st Ave24:25
50679 Southbound Nanaimo St @ E 3rd Ave24:26
50680 Southbound Nanaimo St @ E 5th Ave24:26
50683 Southbound Nanaimo St @ E Broadway24:27
58290 Southbound Nanaimo St @ Grandview Hwy24:28
50685 Southbound Nanaimo St @ E 17 Ave24:29
50686 Southbound Nanaimo St @ E 20 Ave24:29
50687 Southbound Nanaimo St @ E 22 Ave24:30
50688 Nanaimo Station @ Bay 3 (Drop off only)24:31